Show newer

Always test your parts! I have ordered 40pcs of NDP6020P from AliExpress. It's just general purpose P-channel MOSFET. I have received 30pcs from batch 9J08AR and 10pcs of 9S12AR. What a surprise - the first batch is actually N channel MOSFET! Than can easily ruin your day.

Začal jsem publikovat přehled zajímavých zdrojů, na které narazím v průběhu týdne. Dejte vědět, jestli vám taková aktivita dává smysl. bobek.cz/long-reads/2019-40/

I always struggled with setting my identity per repo. Short visit to documentation revealed existence of includeIf. It is awesome.

bobek.cz/blog/2019/git-identit

Děti nutně potřebovali funkční semafor. Tak jsem jeho výrobu vzal jako záminku pro schovávání s v dílně :) Jen jsem si výzvu vylepšil zákazem použití MCU.

bobek.cz/blog/2019/semaphore/

Náhrdelník pro ženu, když už máme ten det matek. Matky jsou M4, M6, M8 tak jako naše děcka :)

Tak jednoduché udělátko (aka mikrofon, jeho napájení (ještě, že jsem po dětech zdědil ten držák na baterky), osciloskop a papírová trubka) jsou připravené na hodinu fyziky s Honzou. Budeme s dětmi měřit rychlost zvuku.

Table Mountain was covered with clouds all day long. We were not able to climb it, but views were gorgeous.

hmmm, tak jsem dodělal upgrade na mk3s. všechno funguje až na problematické zavádění filamentu. pokud na něm neudělám 45deg špičku tak se vždy zasekne na hraně ptfe trubičky. jakoby Bondtech kladka byla moc vystrčena do osy. ;(

Look what I have found when cleaning up some old stuff of mine. It contains pearls like Debian 1.3.1.

Show older
Bobek

Distribuovaně-sociální dimenze bobek.cz