Děti nutně potřebovali funkční semafor. Tak jsem jeho výrobu vzal jako záminku pro schovávání s v dílně :) Jen jsem si výzvu vylepšil zákazem použití MCU.

bobek.cz/blog/2019/semaphore/

@fuxoft jsem nezkoušel páč sedím na letišti, ale github.com/Boquete/google-arts vypadá, že by mohl být co hledáš.

@fuxoft ah, jeste , ze nevim kde to, tohle je by bylo o zdravi :)

@joy hele já mám vlastně úplně stejnou zkušenost. Přijímal.jsem.so chvíli Tower z Ruzyně a pak ads-b/acars, ale tak nějak mi to přišlo podobné zbytečné. A SDR dongle je zpátky v šuplíku ;)

@joy prosimtě to je udelator na prázdniny pro děcka. Něco jako tábor. Námět je cestování časem. a tak jsem řešil jak zařídit přesun mezi dobami. ideálně, aby se třeba i něco dozvěděli.

takže když splní nějaký úkol, vyluštit šifru a tak, získají "časový kód". no a tě je vezme do nějaké doby (pustí jim video o Baroku třeba).

Náhrdelník pro ženu, když už máme ten det matek. Matky jsou M4, M6, M8 tak jako naše děcka :)

Tak jednoduché udělátko (aka mikrofon, jeho napájení (ještě, že jsem po dětech zdědil ten držák na baterky), osciloskop a papírová trubka) jsou připravené na hodinu fyziky s Honzou. Budeme s dětmi měřit rychlost zvuku.

Table Mountain was covered with clouds all day long. We were not able to climb it, but views were gorgeous.

hmmm, tak jsem dodělal upgrade na mk3s. všechno funguje až na problematické zavádění filamentu. pokud na něm neudělám 45deg špičku tak se vždy zasekne na hraně ptfe trubičky. jakoby Bondtech kladka byla moc vystrčena do osy. ;(

Look what I have found when cleaning up some old stuff of mine. It contains pearls like Debian 1.3.1.

Show more
Bobek

Distribuovaně-sociální dimenze bobek.cz