SDR záchvěv

Vždycky jsem obdivoval borce s SDR = Software Definovaným Rádiem. V podstatě to znamená, že s vhodným SW a univerzálním HW je možné přijímat radiové frekvence od dost dlouhých po fakt krátké vlny, takže třeba poslouchat různé radiomajáky, komunikaci mezi letadly nebo záchranáři a kdo ví co ještě.
Dnes jsem ze zvědavosti popadl jednu z DVB-T USB "klíčenek", co jsem nakoupil kvůli DVB-T2 a pustil na ni v Ubuntu soft z balíčku gqrx-sdr. Vidím teď krásně, co se kolem šustne, od 24 MHz až do 1767 MHz. No jo, ale co s tím? Na CB (27 MHz) je ticho, na 433 MHz je ticho, a jinde nevím, co vysílají. Jo, FM rádio tím samozřejmě poslouchat jde, ale to je nuda.
Pak jsem si stáhl rtl_433z GitHubu (od merbanana), přeložil, pustil, a teď mi to tu zobrazuje teplotu vody v bazénu u sousedů. Hmmm, ale na to nepotřebuju DVB-T SDR a notebook - na to by stačil takový ten 433MHz přijímač z Ebay za 12 Kč a Arduino. nerdica.net/display/a85d7459-1

Follow

@joy hele já mám vlastně úplně stejnou zkušenost. Přijímal.jsem.so chvíli Tower z Ruzyně a pak ads-b/acars, ale tak nějak mi to přišlo podobné zbytečné. A SDR dongle je zpátky v šuplíku ;)

Sign in to participate in the conversation
Bobek

Distribuovaně-sociální dimenze bobek.cz